NAJNOWSZE WIEŚCI
 


Podróż ON-LINE 01.03.2005

Wyprawa do Peru oraz dokumentujący ją niniejszy serwis internetowy, to efekt podróżniczo-etnograficznej pasji kilku osób, które postanowiły podzielić się z Wami swoją ciekawością świata, spojrzeniem na jego etniczno-historyczne uwikłania i przeżywaną na bieżąco przygodą.

26 maja 2005 rozpocznie się nasza latynoska odyseja, która powiedzie nas przez południowy rejon Peru - od współczesnej stolicy, przez Andy i rozrzucone pośród gór świadectwa Złotego Wieku inkaskiego Imperium, w rejon amazońskiej dżungli, wzdłuż jeziora Titicaca i ku nadoceanicznemu płaskowyżowi Nazca, słynącemu z tajemniczych świadectw pozostawionych przez kultury preinkaskie.

Naszym celem jest nie tylko geograficzna podróż przez niezwykle ciekawy rejon Ameryki Południowej, ale również próba zagłębienia się w historię Peru, zrozumienia jego zagmatwanej sytuacji etnicznej i spojrzenia na współczesną tożsamość mieszkańców tego kraju.

Podróż do Peru będzie bezpośrednio relacjonowana na niniejszych stronach. Będziemy starali się możliwie najczęściej aktualizować trasę, umieszczać fotografie niemal z ostatniej chwili i przekazywać wam relacje opisujące nie tylko samą podróż, ale również impresje powstałe pod wpływem kontaktu z inną kulturą, jej dziedzictwem i współczesnym kontekstem.

Liczymy, że dzięki tej witrynie zyskacie poczucie wirtualnego uczestnictwa w naszej peruwiańskiej przygodzie.

Serwis Peru 2005 powstał całkowicie naszym wspólnym wysiłkiem. Czemu? Widocznie należymy do tych „gadułów, którzy polują na słuchaczy, muszą mieć słuchaczy, bez nich usychają, nie potrafią żyć! Są to natury niestrudzonych i wiecznie podekscytowanych podróżników – gdzieś coś widzą, coś słyszą i zaraz muszą to przekazać innym, nie są w stanie nawet na moment zatrzymać tego dla siebie. W tym upatrują swoją misję, to jest ich pasją.”

- Ryszard Kapuściński „Podróże z Herodotem”

następna wiadomość >>

<<< powrót do listy relacji

 Wasze komentarze:

Na zamieszczonych zdjęciach brakuje mi tylko daty wykonania (+godziny?) - pomoże to nam w ¶ledzeniu Waszej wyprawy.
Obserwator-Bochnia
08.06.2005 08:03
no to miała¶ urodzinki siostra jeszcze raz wszystkiego najleprzego........
brat
06.06.2005 14:40
zabo ty tam???????? tylko mi sie tam nie zabij wierze ze dasz rade
monia
30.05.2005 20:29
Czesc Amigo Pablo i Amigos Wlasnie obejrzelismy pierwsze zdjecia , calkiem fajne ,bedziemy monitorowac co tam u Was sie dzieje codziennie i trzymac kciuki za kolejne podboje ,powodzenia i pozdrowionka dla calej ekipy
Slawek i Ewelina
30.05.2005 11:54
siemka AMIGOS mamy nadziejos ze wam komaros nieskujos za bardzo tylkos w dzunglos pozdrowionka
ekipos G TECos
30.05.2005 11:39
Zdjecia cool!!!!!!!! zwłaszcza z samolotu cos niesamowitego, prosze o więcej buziaki
ania
29.05.2005 19:31
Trzymamy kciuki i ¶ciskamy
Siemborscy z Gdańska
28.05.2005 23:05
No cze¶ć to znowu ja ciagle ogladam strone i nic wiem że u was jest 15 lub 16 i pewnie ciagle zwiedzacie ale odezwijcie się choć na chwilę.Buziaki
ania
27.05.2005 22:01
hej to znów ja .Koleżanko i Koledzy Podróżnicy czy o czym¶ nie zapominacie? Po co tyle hałasu że będ± relacje na gor±co a tu ... wielkie nadal TYLKO ZAPOWIEDZI "zaczynamy 26." Dzis mamy juz 27 i nic z l±dowania pierwszych kroków i spostrzeżeń w Peru.Szkoda straciłem chyba dzi¶ 20 wej¶ć na wasz± strone czekaj±c na jaki¶ wiadomo¶ci Sory ale żyjecie?A może zaraz za lotniskiem was okradli ze sprzętu ? nadal czekam .... oby¶my się wszyscy doczekali !!! narazie ;)
Jarek
27.05.2005 21:52
Powodzenia i Szczę¶cia by was tam nie omijało i dopomagało w zobaczeniu tego czego nawet sobie nie wyobrażali¶cie bo to jest najlepsze w PODRÓŻACH tych małych i tych DUŻYCH !!! Ja planuję wyjaz tam i poznanie kraju Inków z perspektywy roweru i w zwiazku z tym będę bacznie przygl±d±ł się Waszym wyczynom i spostrzerzeniom , uwagom .Szukam map tamtych rejonów które pomogły by mi w ustaleniu optymalnej drogi i w obliczeniach ... podjazdów hehe :-) . POZDROWIENIA I TRADYCYJNAGO "CZE¦Ć!!!" na szlaku.
Jarek
27.05.2005 14:29


Twój komentarz:


Twój podpis:

wyślij!>>>

WSPARCIE
EKSPEDYCJI Agencja Interaktywna DynaSoft - Tworzenie witryn internetowych, emarketing, pozycjonowanie w wyszukiwarkach, e-commerce
Hi Mountain
Outhorn
Amazon Trails PeruSERWISY
PARTNERSKIE Warszawa Po Godzinach: Ranking najlepszych knajp i restauracji w Warszawie
WYPRAWA UCZESTNICY RELACJA GALERIA MAPA NEWSLETTER SPONSORZY LINKI
System Zarządzania Treścią DynaMap