NAJNOWSZE WIEŚCI
 


Nad jeziorem bez kresu 01.08.2005


Od samego rana tysiące demonstrantów okupują siedzibę prezydenta w La Paz. W rozkrzyczanym tłumie roi się od barwnych strojów Indian Keczua i Ajmara. To budząca się z niemal półwiecznego snu, wydobywająca się po wiekach potępienia i degradacji tożsamość indiańska domaga się swojego udziału w państwie. Demonstranci wznoszą okrzyk: „wojna domowa” i żądają ustąpienia głowy państwa – prezydenta Carlosa Mesy. Biedota i indiańscy związkowcy demolują stolicę. Na ulicach mnóstwo szkła z powybijanych witryn, obok walają się resztki poprzewracanych straganów. Od tygodni do stolicy Boliwii nie dociera żywność ani paliwo. Wstrzymano loty. Miasto jest praktycznie odcięte od świata. Tego samego chłodnego, czerwcowego dnia prezydent Boliwii Carlos Mesa rezygnuje ze stanowiska. „Chcę prosić Ojczyznę o wybaczenie, jeżeli nie umiałem przewodzić jej należycie” mówi zmęczonym głosem.
więcej...
Śladami Hirama Binghama 03.07.2005


Luty 1909 roku. Chyba najgorsza pora do wędrówki w Andach - w samym środku pory deszczowej, kiedy góry spowija nieustępująca mgła, a wilgoć i ciągłe przemoczenie dotkliwie daje się we znaki przy każdym kolejnym kroku. Hiram Bingham, amerykański doktor historii przemierza niedostępne i dzikie wówczas zbocza doliny Apurimacu podążając do Choquekirau, które na początku XX wieku było słabo znane, ale które podejrzewano o to, że może kryć pozostałości ostatniej stolicy Inków.
więcej...
Miasto we mgle 20.06.2005


Edmund Hillary powiedział ponoć kiedyś, że każdy ma swój własny Mt. Everest do zdobycia. Dla nas już od kilku lat miejscem, w które pragneliśmy dotrzeć, były inkaskie szlaki biegnące w Andach i prowadzące wędrowców z całego śwata do tej archeologicznej mekki turystycznej, jaką w przeciągu kilkunastu ostatnich lat stało się Machu Picchu.
więcej...


WSPARCIE
EKSPEDYCJI Agencja Interaktywna DynaSoft - Tworzenie witryn internetowych, emarketing, pozycjonowanie w wyszukiwarkach, e-commerce
Hi Mountain
Outhorn
Amazon Trails PeruSERWISY
PARTNERSKIE Warszawa Po Godzinach: Ranking najlepszych knajp i restauracji w Warszawie
WYPRAWA UCZESTNICY RELACJA GALERIA MAPA NEWSLETTER SPONSORZY LINKI
System Zarządzania Treścią DynaMap